צרו איתנו קשר

  מחסום דוקרנים חד כיווני

  מהו מחסום דוקרנים חד כיווני? מתי נעשה בו שימוש ואיזה סוגים של מחסומי דוקרנים קיימים? על כך ועוד בשורות שלפניכם.

  מחסומי דוקרנים הידועים גם בשם מחסומי שיניים, הם הגדרה כוללת למספר דגמים של התקנים המיועדים לדרכים חד סטריות ו/או לצרכי חסימה זמנית של דרך גישה כזו או אחרת. מחסומי הדוקרנים החד כיווניים מיוצרים מחומרי גלם שונים בהתאם למטרות השימוש במחסום (קבוע או זמני) ובהתאם למנגנון תפעול המחסום. 

  מחסומי דוקרנים חד כיווניים – שימושים נפוצים 

  השימוש בדגם כזה או אחר של מחסום דוקרנים חד כיווני נעשה לצרכי מעבר של כלי רכב בצורה בטוחה בכיוון הנסיעה המותר, כאשר נסיעה נגד כיוון הנסיעה, תגרום לתקר בצמיגי הרכב כתוצאה מהזדקפות הדוקרנים והמגע שלהם עם גלגלי הרכב העובר על החוק ונוסע נגד כיוון התנועה המותר. 

  השימוש הנפוץ ביותר בסוג כזה או אחר של מחסום דוקרנים חד כיווני נעשה ביציאות מחניונים וזאת מתוך מטרה למנוע כניסה אסורה של רכבים לכיוון הנסיעה האסור על פי חוקי התנועה במקום. שימוש נפוץ נוסף במחסומי דוקרנים חד כיווניים נעשה לצרכי מניעת מעבר של רכבים בכבישים סלולים ו/או דרכים לא סלולות. 

  סוגי מחסומי דוקרנים חד כיווניים 

  כאשר מדברים על מחסום דוקרני חד כיווני מדברים למעשה על מספר סוגי מחסומים עיקריים וביניהם:

  • מחסום דוקרנים חד כיווני קבוע – מחסום שיניים קבועות המיוצר מברזל ודרך קיבועו נעשה באמצעות חפירה במיסעה ושיקוע של השיניים הדוקרות בכביש. מחסום מסוג זה אינו נפוץ כיום מכיוון שהוא עלול להוביל לתקר בגלגלים של רכבי חילוץ והצלה הנדרשים למעבר בו ממוקם המחסום. 
  • מחסום דוקרנים חד כיווני קפיצי – מחסום בו שיני הדוקרנים מורמות באמצעות מערכת קפיצים 
  • מחסום דוקרנים  חד כיווני המופעל באמצעות משקולות – מחסום בו שיני הדוקרנים מופעלות במידת הצורך באמצעות משקולות בעת מגע עם גלגלי הרכב הנוסע כנגד כיוון הנסיעה המותר
  • מחסום דוקרנים חד כיווני מתקפל – מחסום נייד בו נעשה שימוש בעיקר על ידי כוחות הביטחון וההצלה לצרכי פריסת מחסומים זמניים בכבישים בהם נדרשת חסימה זמנית של נתיב התנועה לצרכי ביקורת וכדומה. 

  התקנת מחסומים דוקרניים חד כיווניים – מה חשוב לדעת? 

  השימוש בדוקרנים נועד בין היתר לצרכי חיסכון בכוח אדם המשמש למטרות פיקוח וסדר במקומות בהם חל איסור נסיעה כנגד כיוון התנועה, כאשר לצד כל מחסום דוקרן חד כיווני ו/או דו כיווני חייב על פי חוק להימצא תמרור אזהרה ובו הכיתוב: אין כניסה – מחסום דוקרנים לפניך. ברוב המקרים, נהוג להימנע מהצבת מחסומי דוקרנים בקרבת שכונות מגורים וזאת לנוכח הרעש הנשמע בעת מעבר רכבים על גביהם. 

  למידע נוסף על מחסומי דוקרנים חד כיווניים או דו כיווניים לחצו כאן.

  למה לבחור בנו?

  מיגון אש עם תקן ישראלי
  לחברה תקן איכות איזו 9001
  תקינה בין לאומית
  נסיון ביצועי של מעל 20 שנים
  מוצרים תוצרת גרמניה

  צרו איתנו קשר

  הפרויקטים שלנו

  ביצוע איטום מעברי אש והפרדת אש בפירי תקשורת וחשמל מעל דלתות אש ומסדרונות אש לפי תקן 931 ב' .

  איטום מעברי צנרת MCT לחדירות כ-70,000 כבלי תקשורת וחשמל כולל בדיקת אטימות לדרישת פיקוד העורף.

  לכל הפרויקטים
  שיווק עסקים באינטרנט שיווק עסקים באינטרנט